Kollégium
Kollégium
Kollégiumunkban értékekkel és értékekre nevelünk!
Célunk az, hogy kollégistáink tanulmányuk befejezése után képesek legyenek testileg, szellemileg, érzelmileg és erkölcsileg egészséges életvitelre, ismerjék a társas emberi lét szokásait, magatartás módokat, legyenek készek a továbbtanulásra, munkavállalásra.
A lakószobák négyágyasak, személyenkénti szekrénnyel, íróasztallal, székkel, falipolccal. Az ablakok fehér és sötétítő függönnyel vannak ellátva. Két szobát köti össze az előtér. Az előtérben 8 tanuló részére hűtőszekrény, valamint falifogasok találhatók. Az előtérből nyílik a vizesblokk. (4 tanuló részére mosdókagyló, törölközőtartó, 1 db zuhanyzótál) A vizesblokkból nyílik a WC. Minden egyes helyiségben a természetes szellőzés és megvilágítás biztosított.
A nyugodt tanulás érdekében biztosítottak a tanulószobák, valamint a Kollégiumi házirendben megfogalmazottak szerint félévenként értékelve, aki eléri a 4,00-s tanulmányi átlagot az a tanuló a hálószobában tanulhat, betartva a tanulás egészségügyi követelményeit, ezen kívül a nevelőtanár engedélyével az egyéni képességeket, magatartást, megbízhatóságot figyelembe véve engedélyezheti gyengébb tanulók hálószobában történő tanulását ezzel is növelve a tanulók egyéni felelősségét az önállóan végzett munka során. A nevelők nemcsak felügyeletet látnak el a tanulási időszak alatt, hanem fontos feladatuk a tanulók felzárkóztatása, a nevelési célzatú és értékelő jellegű beszélgetések és a tanulási módszerek begyakoroltatása.
Nagy figyelmet kell fordítanunk a magyar nyelv és irodalom tantárgyra. Igénybe kell vennünk a fejlesztés alatt álló kollégiumi könyvtárat, valamint az intézményi könyvtárat vezető segítségét. Növelni kell tanulóinkban az önbizalmat, az önértékelés realitását. Tudatosítani kell a diákokban, hogy elsődleges kötelességük a tanulás, ebben nagyon fontos az igényességre és az egyre nagyobb önállóságra való törekvés. Nevelőinknek a fokozottabb ellenőrzés mellett a differenciált foglalkozás, az egyénre szabott bánásmód tudatos alkalmazása a feladat.
A tanulmányi munkavégzés eredményesebbé tételéhez elengedhetetlenül fontos a szobaközösségek kialakítása, hogy a társas együttélés szabályainak megfelelően alkalmazkodjanak egymáshoz, figyeljenek egymásra, érezzenek felelősséget egymásért, tolerálják egymás másságát, segítsék egymást a tanulásban, az iskolai órákra való felkészülésben. Tanulóinkat felzárkóztató és korrepetáló pedagógiai munkával el kell juttatni arra a szintre, hogy sikerrel vegyék a középiskolák követelményrendszerét, hogy csökkenjenek az iskolai lemaradások. Az első évfolyamos tanulókkal a megváltozott környezet és követelményeket figyelembe véve meg kell ismertetni a legeredményesebb tanulási módszereket. Rendszeresen értékelni kell (havonta) a tanulmányi tevékenységet, kiemelten az eredményességet és az eredménytelenséget. A nevelőtanárok akadályoztatása esetén a tanulószobai felügyeletet az arra alkalmas 13. évfolyamos tanulókra is rá lehet bízni, ezzel is növelve az egyéb felelősségvállalását.
GALÉRIA
Kollégium